NY AVTALE MED MOLDE FOTBALL
Det er med stor glede vi kan fortelle at Umbro har signert en ny 5 års avtale med Molde Fotball. Den totale verdien på avtalen er nærmere 20 mill. kroner.
Molde Fotballklubb er meget godt fornøyd med å fornye Umbro som en av sine viktigste samarbeidspartner på sponsorsiden. Prosessen med å fornye en eksisterende generalsponsor for Molde Fotballklubb har foregått siden i vinter og det har vært en tøff prosess for begge parter. Det er derfor med stor tilfredshet vi nå kan presentere en avtale med en partner som vil være med å bidra i hele 5 år fremover. Begge parter er veldig godt fornøyd med samarbeidet som har vært siden Umbro ble en av klubbens generalsponsor i 2002 sier markedsdirektør Jan Byttingsvik hos Molde FK.
Byttingsvik sier videre at Molde FK er veldig godt fornøyd med at Umbro ønsker å være med videre til en høyere pris og at dette også sikrer kontinuitet i det som er bygd opp de siste årene. Verdiøkningen i avtalen er jo ett resultat av den økte eksponeringen av fotballen, både blant publikum og ikke minst på TV.
Verdi på den nye avtalen er høyere enn eksisterende avtale og veldig god sett i sammenheng med sammenlignbare tippeligaklubber sier Geir Tønnesland, daglig leder hos Umbro. Den totale økonomiske verdien på avtalen er nærmere 20 mill. fordelt over en 5 års periode. Avtalen trer i kraft fra sesongen 2009 og varer ut 2013. Han sier videre at Umbro er godt fornøyd med Molde FK som klubb og den profesjonelle holdningen vi har til vår samarbeidspartner.
Molde Fotballklubb har ovenfor alle sine samarbeidspartnere arbeidet med å få på plass lengre avtaler som sikrer en mer forutsigbarhet i driften. Det er i så måte veldig positivt at Umbro som utstyrsleverandør har tegnet avtale på hele 5 år og at dette kommer på plass i god tid før eksisterende avtale utløper.
